Firma Dax auto-moto vznikla roku 1991, kdy její majitel Jiří Šulcek začal podnikat v oblasti nákupu a prodeje auto a moto doplňků. Hned zpočátku navázal kontakty s polskými výrobci a to především s výrobci světel, koncových lamp, poklic a přileb. Později začal zastupovat velké firmy jako WAS, Fristom, Promot, Wital, Dobmar, Gorecki, Dunaj, Kamar, Jacky, Texsim, a jiné. Firma se vyvíjela za podpory celé rodiny, nejdříve dcery Moniky a později syna Petra, který vede firmu dodnes a proto zůstává stále rodinným podnikem. Obchodní činnost jsme rozvíjeli z jednoho velkoobchodu sídlícího v Potštejně, ze kterého jsme veškerý sortiment rozváželi vlastními vozy do maloobchodů po celé republice. Společnost se po obchodní stránce vyvíjela velmi dobře a již v roce 1999 měla zhruba 130 stálých odběratelů. I díky konkurenci schopným cenám si tyto zákazníky naše firma stále udržuje.

V dnešní době jsou mezi odběrately firmy maloobchody a velkoobchody z celé České republiky a ze Slovenska, ale také koncoví zákazníci. Ti si mohou veškerý náš sortiment objednat pomocí e-shopu. Od roku 2013 se zaměřujeme nejvíce na produkty LED osvětlení vozidel, proto přicházíme s doménou www.led-svetla.eu .

Mezi hlavní přednosti naší firmy patří, užívání zavedených značek, udržování dobrého jména společnosti, poskytování kvalitních produktů spolu s kompletní dodávkou na vysoké úrovni, konkurence schopné ceny zboží, kvalitní péče o zákazníky a dobrá finanční situace.